Районний семінар-практикум для вчителів мистецьких дисциплін

Скільки б ти не жив, усе життя слід навчатися

Сенека

 

 

Нещодавно на  базі Моквинського навчально-виховного комплексу «Гімназія - загальноосвітня  школа І  ступеня» Березнівської районної ради був проведений районний семінар-практикум для вчителів мистецьких дисциплін із теми:  «Формування культурної компетентності особистості засобами мистецтва в контексті Нової української школи».


Привітно гостей зустріли адміністрація та педагогічний колектив закладу.

Гуменюк Ю.П., директор школи представив в екскурсійній формі експрес-портрет Моквинського навчально-виховного комплексу «Гімназія-загальноосвітня школа І ступеня» та творчі лабораторії учителів художньо-естетичного циклу.

Плідним початком було відкриття семінару-практикуму, що розпочали Люблінська Валентина Олексіївна, методист районного методичного кабінету, Бецько Роза Іванівна та Челик Людмила Олександрівна, заступники з навчально-виховної роботи директора Моквинського навчально-виховного комплексу «Гімназія-загальноосвітня школа І ступеня».

Учасники ознайомилися з програмою засідання та під час теоретичного аспекту мали нагоду проаналізувати наступні питання:

- Через творчість вчителя до розвитку особистості кожного школяра. Нові професійні ролі сучасного вчителя (Карпець Л.А.).

- Формування духовних орієнтирів громадянина-патріота шляхом відродження та популяризації культурних надбань українського народу. (Бецько Р.І.).

- Сучасні форми та методи методичної роботи з учителями мистецьких дисциплін закладів загальної середньої освіти Березнівського району (Люблінська В.О.).

-Інноваційні методи формування мистецьких компетентностей учнів на уроках музичного мистецтва та мистецтва ( Шнайдер В.С.).

Педагогічний подіум розпочали творчі креативні педагоги. Наумчук Галина Володимирівна (Городищенська ЗОШ І-ІІІ ступенів) провела майстер-клас з теми: «Взаємодія музичного мистецтва з іншими видами мистецтва», методичну консультацію з теми: «Підвищення методичного та практичного рівнів професійної компетентності вчителів-одна з умов успіху освітньої реформи» надала Драганчук В. А. (Опорний заклад Кам’янський ліцей), практичне заняття з хоровим колективом показала Поліщук Н. Й., учитель музичного мистецтва Моквинського навчально-виховного комплексу «Гімназія-загальноосвітня школа І ступеня», а Карпець Л. А., учитель мистецтва цього ж закладу запропонувала переглянути фрагмент театрального дійства «Хай знають у світі, що ми такі є в державі своїй-українці». Вчителі мистецьких дисциплін району взяли активну участь у мистецькій вітальні «Наша пісня-наша дума», а талановиті педагоги Моквинського навчально-виховного комплексу «Гімназія-загальноосвітня школа І ступеня» довели своїм особистим прикладом важливість вчитися, розвивати фахову компетентність, талант, індивідуальні здібності та залучати обдарованих і творчих дітей до музичної діяльності. Чернюшок Г.Ф., практичний психолог Моквинського навчально-виховного комплексу «Гімназія-загальноосвітня школа І ступеня» запросила учасників семінару у майстерню гарного настрою та провела заняття-тренінг з елементами арт-терапії.

Учасники «круглого столу» особливу увагу звернули на проблеми формування загальнокультурної ключової компетентності шляхом активізації пізнавальної діяльності школярів та сучасний урок мистецтва, де педагог уміло використовує всі можливості для розвитку особистості учня. А тому кожен учитель має бути педагогом-майстром, педагогом-творцем. І головними якостями сучасного вчителя мистецьких дисциплін є професіоналізм, досвід, новаторство, визнання, талант, а джерелом педагогічної творчості має бути найбільша з цінностей-дитина. Підсумком роботи було прийняття проекту рекомендацій щодо формування культурної компетентності особистості мистецтва в контексті Нової української школи та обмін думками та враженнями.