Формування інформаційно-цифрової компетентності при вивченні математики у сучасному закладі освіти

Із такої теми 15 листопада 2019 року відбулося засідання районного семінару-практикуму вчителів математики на базі Березнівської гімназії імені Миколи Буховича.

Мета семінару: розвиток професійної компетентності педагогічних працівників щодо формування в учнів інформаційно-цифрової компетентності відповідно до Концепції «Нова українська школа».


Інформаційно-цифрова компетентність здобувачів освіти, реалізація методу проєктів на уроках математики засобами ІКТ, навчання з елементами тренінгу  «Розвиток інформаційно-цифрової компетентності вчителів математики засобами online-ресурсів», презентація сучасного освітнього середовища в закладі загальної середньої освіти, маркетингова діяльність закладу засобами сучасних Інтернет технологій та соціальних мереж – основні питання які розглядалися на семінарі. 

У заході взяли участь старший викладач кафедри природничо-математичних предметів Ніна Тимчина, методист кабінету математики та технологій Ганна Мельник Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, дирекція та  вчителі математики закладу, 43 вчителі математики району.

Словами вітаннями до присутніх звернувся директор гімназії Григорій Дежнюк, який розповів про заклад, окреслив, чим живе і над чим працює школа сьогодні. «Безперечно, основним завданням школи сьогодні – є створення сприятливих умов для всебічного розвитку, виховання і соціалізації особистості. Наявність конкурентного середовища на ринку освітніх послуг міста ставить перед нами неабиякі завдання щодо застосування новітніх методик навчання, різноманітних он-лайн ресурсів», – зазначив керівник.

Учасники семінару мали змогу також ознайомитися з досвідом роботи вчителя математики Тетяни Мотруніч щодо впровадженню інформаційно-освітньої системи «Мій клас» в навчальну діяльність, зокрема при підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання. «Мій клас» відкриває вчителеві доступ до предметних методичних рекомендацій, надає можливість створювати власні завдання, тести, в тому числі із застосуванням відео-, аудіо записів, корисних посилань. Учні, в свою чергу, виконавши будь-яку роботу на ресурсі, мають змогу автоматично бачити свій результат. На даний час у системі працюють 433 учні з 20 класів та 16 вчителів.

Діалогова модель проведення заняття районного семінару вчителів математики, його практичне спрямування  дозволили відкрити для себе цікаві сучасні форми роботи з учнями на уроках та в позаурочний час, ознайомитися з технологіями навчання, розширити коло професійного спілкування.

По закінченню учасники семінару обмінялися думками з приводу побаченого і почутого і подякували всім за співпрацю.

 

Лідія Мельничук, завідувач КМНУ

«Березнівський районний методичний кабінет»