Ліцей вкотре зустрічає волонтера!

Березнівський НВК «ЕГЛ - ЗОШ І-ІІ ступенів» у квітні був відібраний як один  із освітніх закладів - переможниць GoCamp.

У межах проекту Чабан О.Ю., учитель англійської мови ліцею, відвідала трьохденний тренінг в Ірпені, де познайомилась з найсучаснішими методиками у  навчально-ігровій  діяльності  з англійської мови, удосконалила навички проектного навчання та гейміфікації, ознайомилась з програмами проведення GoCamp-2019.


У закладі працював  волонтер з Індії -  Сомеш Кошік (Somesh Kaushik). Учителем-куратором і приймаючою родиною для нього стала Олена Юхимівна.

Ліцеїсти з великим задоволенням відвідували літній мовний табір і спілкувалися з волонтером. Учні не лише поглиблювали свої знання з теми «Адаптація тварин до умов навколишнього середовища», але також застосовували вивчене на практиці; вчилися критично мислити, аналізувати інформацію про камуфляж, міграцію, зимову сплячку тварин, проводили експерименти, створювали візуальний матеріал (банери, постери), виконували креативні індивідуальні завдання, працювали в команді. Жоден день не обходився без співів, танців. Зі слів дітей найцікавішим став день, коли вони з Сомешом займалися йогою та медитацією на шкільному подвір’ї, а також день, коли волонтер провів майстер-клас з японського мистецтва складання паперу, оригамі.

У рамках проекту  GoCamp 12.06.2019 року до ліцею завітали представники місцевої влади, управління освіти, молоді та спорту Березнівської РДА, районного методичного кабінету, щоб познайомитися з іноземним гостем та розпитати про  мету  приїзду до України. За круглим столом обговорювались різні питання міжнародної волонтерської співпраці в Україні, важливість вивчення англійської мови, враження волонтера від країни,  нашого міста, ліцею, учнів, педагогів.

Під час зустрічі усіх присутніх найбільше вразила життєва позиція волонтера – будь щасливим і віддай борг своєму суспільству. Сомеш пояснює це так: «Усім, що маю, я завдячую своїй країні, суспільству, своїй родині і вчителям, які мене навчали. Вони виховували мене, вкладали в мене сили. Тепер моя черга віддати цей борг.  Тому я подорожую світом і розповідаю всім, як важливо не забувати своє коріння, бути вдячним своєму суспільству і народу, не цуратися його і у будь-якій ситуації, перебуваючи за кордоном, пам’ятати, що ти – представник свого народу, ти його віддзеркалення. Завжди поводься достойним і гідно».

Головний девіз проекту GoGlobal вчить нас надихати дітей, якщо ми хочемо змінити світ на краще. Для учнів Березнівського НВК «ЕГЛ-ЗОШ I-II ступенів» приїзд та робота з Сомешом Кошіком стала великим натхненням і безцінним досвідом, для закладу – це ще один впевнений крок в напрямку  подальшої міжнародної співпраці  та виховання гідних громадян XXI століття.