Районний семінар-практикум для учителів іноземних мов

Відповідно до плану роботи КНМУ «Березнівський районний методичний кабінет» на базі Березнівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцей з професійним навчанням» 16.04.2019 року відбувся районний семінар-практикум для учителів іноземних мов з теми «Формування ключових компетентностей учнів початкової школи шляхом застосування діяльнісного підходу на уроках англійської мови».


Учасники ознайомилися з теоретичними та практичними аспектами організації освітнього процесу з іноземних мов в умовах реалізації Концепції НУШ; старалися підвищити методичний та практичний рівень професійної компетентності щодо реалізації завдань Державного стандарту початкової освіти відповідно до основних напрямів державної політики у галузі освіти; визначили основні шляхи підвищення якості іншомовної освіти в умовах розбудови НУШ.

 Під час методичної платформи були висвітлені питання:

  • Формування ключових компетентностей учнів початкової школи шляхом застосування діяльнісного підходу на уроках англійської мови.
  • Психологічні та методологічні основи комунікативного підходу у навчанні англійської мови у початковій школі.
  • Ефективне поєднання навчання англійської мови та формування життєвої компетентності у молодших школярів.
  • Врахування вікових особливостей молодших школярів під час планування уроків з англійської мови. Сучасне викладання іноземних мов. Планування уроку.
  • Методи успішної інтеграції граматичних структур у розвиток мовленнєвих навичок на уроці англійської мови (питання для обговорення запропонували присутнім учителі англійської мови закладів загальної середньої освіти району - Мамчур О.О.-ОЗ Прислуцький НВК – ЗОШ І-ІІІ ступенів», Усач Ю. А. - філії Яцьковицька ЗОШ І-ІІ ступенів ОЗ Балашівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Гапон О. В. -Зірненської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Рудюк О.Б.- Грушівської ЗОШ І-ІІ ступенів, Михайлюк А. В.- ОЗ Кам’янський ліцей, Радисюк Т.М. - філії Курганська ЗОШ І-ІІ ступенів ОЗ Кам’янський ліцей, Холод В. С. - філії Великопільська ЗОШ І-ІІ ступенів ОЗ Кам’янський ліцей).

Педагоги англійської мови Бистрицького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів» Сульжук А.Ф., Ейсмонт Т.В., Горобей Н.І. на професійному рівні презентували інтерактивно-практичну частину семінару, а, саме - тренінг у формі фідбеку:

  • Як це - сучасно викладати іноземні мови?!.
  • Чи можна вивчити мову без граматики?!.
  • Багато методів навчання іноземних мов – комбінуйте їх!
  • Сучасне викладання іноземних мов. Що таке feedback та як його подавати?!.

Учителі зуміли змотивувати учасників до участі у груповій роботі; заохотили до автономності; показали як слід допомагати зрозуміти проблеми навчання та шляхи їх вирішення через залучення до участі у різних формах і методах роботи; демонстрували інноваційні методи та технології, які допомагають краще засвоїти лексичний та граматичний матеріал, використовували ІКТ, запропонували власні напрацювання, різний наочний та роздавальний матеріал з досвіду роботи; особливу увагу звертали на компетентності щодо реалізації завдань Державного стандарту початкової освіти відповідно до основних напрямів державної політики у галузі освіти.

Учасники плідно працювали, отримали ряд рекомендаційних матеріалів, виробили методичні рекомендації з теми семінару.

 

Дякуємо керівнику Березнівського НВК ««ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцей з професійним навчанням» Зайку О.В. і заступнику - Петровій Л.Я. за організовану підтримку та допомогу щодо проведення заходів на базі ліцею.