Районний семінар-практикум учителів зарубіжної літератури та мистецтва

Нещодавно на базі Березнівського навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ІІ ступенів – ліцей з професійним навчанням» відбувся районний семінар-практикум учителів зарубіжної літератури та мистецтва з теми: «Розвиток професіоналізму і творчості вчителя шляхом впровадження сучасних технологій».

Учасники семінару ознайомились із досвідом роботи учителів-практиків Березнівського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів - ліцей з професійним навчанням» щодо створення атмосфери співробітництва учителя та учня на уроці і в позаурочний час.


Методист районного методичного кабінету Люблінська В.О. націлила учителів на формування предметних компетентностей учнів шляхом ефективного впровадження сучасних технологій навчання, а також звернула увагу на розвиток професіоналізму, творчої ініціативи та педагогічної майстерності вчителів. Педагоги закладів освіти мали можливість побувати на презентації нового доробку відомого письменника Рівненщини Б.Т.Боровця «Завія». Засідання літературної вітальні провела Марцинюк Т.І., вчитель-методист Березнівського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів-ліцей з професійним навчанням».

Тетяна Іванівна довела своїм колегам, що майстер-клас – це форма презентації перспективного педагогічного досвіду, а участь педагога-наставника разом з вихованцем в літературних конкурсах, спільна праця над науково-дослідницькими роботами в рамках Малої академії наук- це вершина професійної майстерності учителя.

Учитель Малушківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Луцов’ят О.О. поділилась секретами створення гарного настрою у школярів, налаштування їх на результативне навчання, а також дала слушні поради учителям-початківцям щодо проведення сучасного уроку зарубіжної літератури та використання мережі Інтернет у педагогічної діяльності.

Осійчук І.В., учитель зарубіжної літератури Богушівської ЗОШ І-ІІІ ступенів у своєму виступі підкреслила роль впровадження педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського вчителями літератури та мистецтва. Керівник районного методичного об’єднання вчителів мистецьких дисциплін Шнайдер В.С. своїм досвідом роботи довів, що учитель-майстер має розглядати кожного учня як окрему особистість з її поглядами, переконаннями, почуттями, а той педагог, який прагне розкрити всі здібності і таланти своїх учнів, навчити їх вчитися, знаходити істину, обов’язково буде шукати шляхи вдосконалення своєї методики.

Педагоги району здійснили пізнавальний візит у творчу майстерню Осійчук О.Г., відомої художниці, громадського діяча, журналіста Березнівщини, яка ознайомила з літературною рубрикою газети «Надслучанський вісник» «Славетні жінки України». Директор районного краєзнавчого музею Трохлюк Н.В. презентувала альбом самобутньої художниці «Одкровення дивосвіту», у який увійшли близько 70 робіт. Іх можно назвати «філософським есе про величність християнських святинь, біблійних сюжетів, розмаїття квітів». Прикрасили семінар виступи Шнайдера В.С., Марцинюк Г.В. та учнів Березнівського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ліцей з професійним навчанням».