Інтегрований семінар-практикум вчителів мистецтвознавчих дисциплін на базі Богушівської ЗОШ

Нещодавно на базі Богушівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся інтегрований семінар-практикум вчителів мистецтвознавчих дисциплін з теми: «Формування інформаційно-цифрової компетентності як однієї з умов художньо-творчого самовираження сучасних учнів на уроках мистецтвознавчих дисциплін». Учасники семінару обговорили теоретичні та практичні аспекти ефективного впровадження сучасних методів навчання, ознайомились з досвідом педагогів закладів освіти щодо формування педагогічної майстерності, творчої ініціативи, предметних компетентностей школярів та їх наставників.


Методист районного методичного кабінету Люблінська В.О. у своєму виступі підкреслила значення комп’ютерно-інформаційних технологій у формуванні художньо-творчого самовираження учня Нової Української школи.

Директор школи Василюта П.С. ознайомив присутніх з інноваційними підходами до розвитку креативної особистості та особливості навчання в сучасному загальноосвітньому закладі.

Учитель Зірненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Євтушок А.А. розповіла про участь у конкурсах педагогічної творчості як однієї з умов підвищення професійної майстерності педагога, підкреслила значення участі молодих педагогів у методичній роботі навчальних закладів; виховання культурної, толерантної, естетично багатої та морально-духовної особистості. А також порадила звернутись до педагогічного спадку відомого педагога В.О.Сухомлинського який відзначав: «Педагогічна майстерність - це високе мистецтво навчання і виховання, що постійно удосконалюється, доступне кожному педагогу, в основі якого лежать професійні знання, уміння і здібності. Ми маємо справу з найскладнішим, неоціненним, найдорожчим, що є в житті,-з дитиною. Від нас, від нашого вміння, майстерності, мистецтва, мудрості залежить її життя, розум, характер, її місце у житті, її щастя».

У своєму виступі учитель Богушівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шкуратюк І.В. підкреслила значення педагогічної компетентності кожного педагога у процесі творчої професійної діяльності, що є інтегрованим показником особистісно-діяльної сутності вчителя, формування потреби саморозвитку, активної позиції щодо духовно-морального самовираження наставника і вихованця.

Учасники семінару прийняли активну участь в обговоренні порушених питань, прослухали виступ Марцинюк Г.В. (Березнівський НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів - ліцей з професійним навчанням», яка презентувала методичний посібник «Амплітуда можливостей пісенного жанру на уроках музичного мистецтва та в позакласній роботі».

Окрасою семінару став виховний захід «Батьківська хата», який підготували педагоги та учні Богушівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Всіх вразив вернісаж учнівських та вчительських талантів.

Підсумовуючи роботу семінару Люблінська В.О. окреслила завдання , перспективи, роль учителя щодо розвитку творчих можливостей учнів та формування предметних компетентностей у процесі вивчення художньо-естетичних предметів. 

Учасники семінару отримали практичні рекомендації і подякували адміністрації, педагогам Богушівської ЗОШ І-ІІІ ступенів» за змістовний та цікавий семінар.