Підсумки І туру обласного конкурсу-ярмарку педагогічної творчості

Багато років поспіль збирає нас традиційне свято - конкурс-ярмарок педагогічної творчості. У цьому році ми також віншуємо переможців І туру ХVІ обласного конкурсу-ярмарку педагогічної творчості. Це конкурс-змагання талановитих освітян, які демонструють високий рівень професійної підготовки та педагогічної майстерності.


12 березня 2019 року на базі Березнівського районного будинку дитячої та юнацької творчості підведено підсумки І туру обласного конкурсу-ярмарку  педагогічної творчості, в якому взяли участь працівники районного методичного кабінету, педагогічні працівники закладів освіти.

Відповідно до Положення про обласний конкурс-ярмарок педагогічної творчості, затвердженого наказом управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації від 09 грудня 2013 року № 807, зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у Рівненській області 17 грудня 2013 року № 53/1112, наказів управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації від 20 грудня 2018 року № 508 «Про організацію та проведення ХVІ обласного конкурсу-ярмарку педагогічної творчості», управління освіти,  молоді   та спорту райдержадміністрації від 11 грудня  2018  № 301 «Про організацію та проведення І туру ХVІ обласного конкурсу-ярмарку педагогічної творчості», з метою  пропаганди кращих здобутків та інноваційних напрацювань педагогічних працівників, поширення їх творчих досягнень, пошуку ефективних шляхів удосконалення освітнього процесу, вироблення стратегій і шляхів розвитку освіти Березнівського  району проведено І тур ХVІ обласного конкурсу-ярмарку педагогічної творчості. На перший тур конкурсу-ярмарку було подано 120 авторських робіт із 35 загальноосвітніх, 2 дошкільних, 1 позашкільного закладів освіти.

Конкурс-ярмарок проводився упродовж січня – лютого 2019 року з десяти  номінацій: «Етика та християнська етика» (7), «Біологія та екологія» (27), «Трудове навчання» (14), «Образотворче мистецтво» (6), «Основи  здоров’я» (14), «Фізична  культура» (14), «Хімія» (8), «Практична психологія» (14), «Соціальна  педагогіка» (3), «Музичне мистецтво» (13).

Основними завданнями конкурсу-ярмарку є пропаганда кращих здобутків та інноваційних напрацювань педагогічних працівників; пошук ефективних шляхів удосконалення освітнього процесу; популяризація серед громадськості здобутків освітянських надбань, підвищення інтересу до проблем освіти; підвищення якості освітнього процесу та його науково-методичного забезпечення; формування творчого духу змагання в підготовці та презентації матеріалів; стимулювання творчого пошуку педагогічних працівників закладів освіти; створення банку даних та каталогу досягнень педагогів «Освіта Березнівщини на шляху оновлення-2019». Адже саме конкурси професійної майстерності здавна є тим двигуном, який піднімає пласти учительства, щоб, як умілий ювелір, виточити дорогоцінні скарби педагогічного досвіду, що достойно сяють в барвистому вінку національної освіти.

Даний конкурс стимулює педагогів до пошуку нових ідей, живить творче мислення, безперервне самопізнання і рух в ногу з часом.

Традиційно конкурс передбачав презентацію найефективніших методів навчання і виховання, показ системи роботи найкращих учителів, практичних психологів, соціальних педагогів, педагогічних колективів. Творчість цих освітян свідчить про сміливе випередження ними масової педагогічної практики, стимулює педагогічний пошук колег, підвищує значимість професії вчителя у суспільстві.

Успіх кожного педагога став успіхом закладу освіти, бо заклад освіти – це цілий світ, світ мрій, світ творення самого себе, світ творчих злетів.

Експертні комісії відзначили 66 робіт, автори яких продемонстрували актуальність та оригінальність педагогічних ідей, інноваційність поданих на конкурс-ярмарок розробок. 17 робіт рекомендовано на участь у другому (обласному) турі ХVІ конкурсу-ярмарку педагогічної творчості.

Вітали учасників заходу голова  ради Профспілки працівників освіти і науки Штиба О.С., завідувач районного методичного кабінету Мельничук Л.С..

Для  нагородження переможців та підведення підсумків у номінаціях запросили голів експертних комісій методистів комунальної науково-методичної  установи «Березнівський  районний методичний  кабінет» - Заяца В. А., Хвищук Н.П., Люлінську В.О., Шнайдер Т.А., Шнайдер С.В..

Учасників свята привітали солісти музичної студії «Нотка», переможці обласних та Всеукраїнських конкурсів  естрадної пісні та зразковий художній хореографічний колектив «Шанс» (керівники  Наталія Карповець, Людмила Кисюк, Ольга Горковець).

Дякуємо учасникам, лауреатам та переможцям за підготовлені роботи, методистам КМНУ «Березнівський районний методичний кабінет», педагогам-членам журі.