16 днів проти насильства у закладах освіти Березнівщини

З 25 листопада по 10 грудня 2018 року заклади освіти Березнівського району долучилися до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

Метою акції є: привернути увагу громадськості до проблеми насильства в сім’ї щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, рівних прав чоловіків та жінок, а також збільшити розуміння та обізнаність про проблему насильства та шляхи її вирішення, сприяти утвердженню ненасильницької ідеології в українському суспільстві.


Упродовж двох тижнів практичні психологи та соціальні педагоги поводили заходи, які заплановані в рамках акції та в ході яких акцентувалася увага на важливість подолання будь-яких форм насильства у громадській чи приватній сферах, що є порушенням прав людини.

Дати початку та завершення акції вибрані не випадково, вони створюють символічний ланцюжок:

  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.
  • 29 листопада – Міжнародний день захисників прав жінок.
  • 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом.
  • 2 грудня – Міжнародний день за відміну рабства.
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера.
  • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Безперечно, подолання такого негативного явища як насильство в родині можливе лише за умови об'єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина окремо. Кожен з нас має сказати "Ні!" насиллю у власній родині. Адже сім'я - це саме те місце, де має панувати гармонія у спілкуванні, тепле і приємне сімейне вогнище, повага і взаєморозуміння між батьками і дітьми та врешті-решт любов між самими батьками. Отож у сім’ї має бути комфортно кожному її члену і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.

Найвищою цінністю для демократичної країни, у тому числі має бути і для України – є людина, її життя і здоров’я, честь, і гідність, недоторканність та безпека.