Обласний науково-практичний семінар для методистів з інформатики

21 травня 2018 року на базі Моквинського навчально-виховного комплексу "Гімназія - загальноосвітня школа І ступеня" проведено обласний науково-практичний семінар для методистів з інформатики районних, міських методичних кабінетів, методичних служб ОТГ із теми "Особливості використання операційної системи Linux при вивченні базового курсу інформатики та мов програмування на комп’ютерах з ОС Linux".


Мета науково-практичного семінару:

  • досягнення розуміння перспектив використання програмного забезпечення при вивченні базового курсу інформатики;
  • ознайомлення з основними можливостями використання операційної системи Linux при вивченні алгоритмізації та програмування.

Протягом методичного заходу було складено порівняльну характеристику сучасного системного програмного забезпечення, розглянуто основні можливості операційної системи LINUX при вивченні базового курсу інформатики, презентовано досвід навчальних закладів району з використання різних середовищ програмування на комп’ютерах з операційною системою LINUX, акцентовано увагу учасників на особливостях вивчення базового курсу інформатики в рамках Концепції «Нова українська школа».

Учасники семінару мали можливість познайомитись з навчальним закладом, презентованим дирекцією та учнями Моквинського НВК.

З роллю та місцем освіти району в інформаційному просторі суспільства, створенням єдиного інформаційного простору закладів освіти району розповіли начальник управління освіти, молоді та спорту Березнівської райдержадміністрації Наталія Кузьмівна Бойчук та методист районного методичного кабінету Олександр Степанович Штиба.

В практичному модулі семінару були розглянуті питання можливостей операційної системи LINUX при вивченні базового курсу інформатики та використання різних середовищ програмування на комп’ютерах з операційною системою LINUX (вчителі інформатики Березнівського району - Віктор Анатолійович Лопачук, Юлія Володимирівна Харчук).

Методист кабінету технологій Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Володимир Олександрович Буняк ознайомив присутніх з особливостями викладання навчального предмета «Інформатика» в основній школі та перспективи вдосконалення його змісту (на прикладі використання операційної системи Linux). Він також проаналізував участь учнів області у Всеукраїнських та міжнародних олімпіадах, конкурсах, турнірах з інформатики.

Родзинкою заходу став виступ доцента факультету комп'ютерних наук та кібернетики Київського національного університету імені Т.Шевченка, кандидата фізико-математичних наук, одного з авторів навчальної програми та підручників з інформатики Ігоря Олександровича Завадського з темою "Особливості вивчення базового курсу інформатики (5-9 класи) за новою програмою (2017 рік) та пропедевтика профільного навчання у 9-х класах".

В підсумковому модулі науково-практичного семінару було проведено флеш-тренінг «Кошик вражень та побажань» (Галина Фадіївна Чернюшок, практичний психолог Моквинського НВК) та круглий стіл, наякому учасники мали змогу поділитись своїми враженнями, думками та побажаннями від проведеного методичного заходу.