І районний фестиваль до Міжнародного дня сім’ї в контексті психологічної служби для батьків

Головний сенс і мета сімейного життя –

виховання дітей

 В.О.Сухомлинський

 

17 травня 2018 року відбувся І районний фестиваль до Міжнародного дня сім’ї в контексті психологічної служби для батьків, який організували Шнайдер Світлана Вікторівна, методист КМНУ "Березнівський районний методичний кабінет" та практичні психологи і соціальні педагоги району на базі КЗ "Районний будинок дитячої та юнацької творчості". Акцент зроблено на форму проведення: психолого-педагогічна кав’ярня для батьків.


"Сімейно-родинне виховання, як один із пріоритетних напрямів у контексті психологічної служби Нової української школи" така тема фестивалю.

Метою даного заходу було розкрити моделі взаємовідносин у сім’ї, причини серйозних порушень поведінки дітей, основні параметри порушень виховання молодого підростаючого покоління, спілкування батьків та дітей, функції та роль батьків в умовах Нової української школи.

Велика увага приділена спікуванні батьків з дитиною, сприйманні її як повноправного члена родини, особистості з урахуванням її індивідуальності, інтересів та потреб.

Розпочала роботу фестивалю Шнайдер С.В. виступом "Сімейно-родинне виховання у контексті психологічної служби".

Учасники фестивалю працювали у техніці "Арт-колаж" на тему: "Моя сім’я – моє багатство!", створивши фото-зону, потім музична руханка, а тоді розійшлися по аудиторіях на майстер-класи. До їхньої уваги пропонувалося: арт-терапія, психологічні квести та ігри, терапія малюнком, елементи тренінгових занять, музична терапія, способи вирішення конфліктів.

Майстер-класи для батьків проводили Гергелюк А.В., соціальний педагог і Карповець О.Ф., практичний психолог Березнівської загальноосвітньої школи №2 І-ІІІ ступенів, Новачок Л.В., практичний психолог, соціальний педагог Березнівського навчально-виховного комплексу "Економіко-гуманітарний ліцей - загальноосвітня школа І-ІІ ступенів", Самойлюк О.В., практичний психолог Полянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Ціпан І.І., соціальний педагог та Кравчук Ю.С., практичний психолог Городищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Драбич Т.В., Пилипака С.В. – практичні психологи Березнівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - ліцей з професійним навчанням».

По закінчені роботи у групах батьки мали можливість повернутися до актової зали і поділитися своїми враженнями, емоціями, відчуттями та поспілкуватися за горнятком кави.

Завершився фестиваль колективною роботою "Дерево очікувань-вражень" та словами подяки від батьків.

Учасники розійшлися по домівках із позитивними емоціями, хорошими враженнями та бажаннями для організаторів зробити ще не одну таку зустріч.

Ми всі – одна сім’я,

єдина ми родина!

Мільйони різних "Я",

а разом Україна!

 

Шнайдер Світлана Вікторівна,

методист КМНУ

«Березнівський районний методичний кабінет»