Семінар-тренінг для працівників психологічної служби

24 квітня 2018 року відбувся семінар-тренінг для працівників психологічної служби з теми "Психологічні особливості організації освітнього середовища, орієнтованого на дитину, в контексті концепції "Нова українська школа" на базі Березнівського навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ІІ ступенів – ліцей з професійним навчанням».

Організатором та тренером була Світлана Вікторівна Шнайдер, методист психологічної служби КНМУ "Березнівський районний методичний кабінет".


Серед учасників були присутні 31 спеціаліст у галузі практичної психології та соціальної роботи в закладі освіти Березнівського району.

Учасникам семінару-тренінгу було запропоновано розпочати роботу з перегляду відеоролика «Міфи про нову українську школу».

В процесі роботи практичні психологи та соціальні педагоги мали можливість ознайомитися з перевагами та викликами, які очікують учасників освітнього процесу із уведенням Нового Державного стандарту початкової освіти, із особливостями психологічного супроводу Державного стандарту початкової освіти, створенням безпечного освітнього середовища та незвичайними уроками в школах світу.

Працюючи у групах, практичні психологи та соціальні педагоги актуалізували знання щодо психофізіологічних особливостей розвитку дітей 6-7-років та взяли участь у створенні проектів освітнього середовища, яке спрямоване на формування життєвих цінностей, самостійність та розвиток креативності здобувачів освіти. Інформацію про емоційний інтелект, його складові та способи емоційної саморегуляції у дітей молодшого шкільного віку з використанням вправ м’язової регуляції, дихальної гімнастики та вправ на візуалізацію. У хорошому настрої учасники семінару виконували вправи на відновлення емоційної рівноваги.

Велика увага акцентована на особливості взаємодії батьків та дітей молодшого шкільного віку, на якостях, які необхідні для розвитку почуття самоцінності та успішної самореалізації дитини. Наголошено на зміні функції батьків, згідно Концепції "Нова українська школа", із контролюючої на дорадчу та мотивуючу. Бажаючі взяли участь у виконанні вправи "Недитячі заборони".

На завершення семінару-тренінгу учасники обмінялися думками та враженнями з питань створення освітнього середовища закладів освіти в умовах Нової української школи та отримали методичні рекомендації для подальшої роботи.

 Світлана Вікторівна Шнайдер,

 

методист КНМУ "Березнівський районний методичний кабінет"