VІІ Чемпіонат України з Вільного Козацького Бою за правилами бойового гопака

26-27 січня 2018 року в м.Березне на базі спортивного комплексу Березнівського ліцею-інтернату спортивного профілю під егідою Міжнародної федерації бойового гопака відбувся неперевершений спортивний захід - VІІ Чемпіонат України з Вільного Козацького Бою за правилами бойового гопака.


Учасників змагань привітав голова Березнівської районної державної адміністрації Люшин Віталій Григорович. Присутніми також були заступник голови Березнівської РДА Жилінська Ірина Василівна, начальник управління освіти, молоді та спорту Бойчук Наталія Кузьмівна, методисти районного методичного кабінету, заступник районного військового комісара Плачинта Павло Михайлович, воїни АТО - Семенчук Юрій Максимович і Гов’ядовський Юрій Леонідович.

У змаганнях взяли участь більше 200 спортсменів із восьми областей України. Юнаки і дівчата приїхали різностильових видів боротьби, щоб помірятись силами, майстерністю своїх шкіл, а саме, «Берсерк», «Шотокан» - м.Сарни, «Воїн», «Прайд», «Інсайт» - м.Луцьк, команда з м.Хмельницький, «Шаблезуб» - м.Київ, «Сварог» - м.Нетішин, м.Тернопіль, «Духобор» - м.Дрогобичі.

Березнівщину представляв спортивно-оздоровчий клуб «Патріот». Приємно, що змагання об’єднали хлопців та дівчат різного віку та з усіх куточків нашої славетної України. Змагання проводились у різних вікових та вагових категоріях на трьох килимах. За результатами усіх проведених змагань - І місце посів "Прайд" м.Луцьк, ІІ місце - "Воїн" м.Луцьк, ІІІ місце – «Берсерк» м.Сарни.

Видовищем змагань став бій азербайджанця Руслана Маммадова та березнівчанина Дмитра Власюка. Перемогу здобув спортсмен із Азербайджану Руслан Маммадов.

Мета і завдання організаторами Чемпіонату, а ними були – Міжнародна федерація Бойового Гопака, яку заснував і очолює уже 30 років майстер бойових мистецтв Володимир Степанович Пилат, Березнівська районна державна адміністрація та Березнівський районний методичний кабінет - цілком актуальні до сучасного моменту. Це – розвиток, утвердження та популяризація козацько-лицарського бойового мистецтва Бойовий Гопак, національно-патріотичне виховання дітей та молоді на кращих зразках лицарської звитяги Героїв України, підвищення рівнів майстерності, відбір кращих гопаківців для участі у фестивалях та турнірах козацьких бойових і традиційних мистецтв.

Змагання проводилось із вільного козацького бою за правилами Бойового Гопака. А це – повноконтактні поєдинки з елементами боротьби, кидки, задушливі прийоми тощо. 

На трьох килимах енергійно і гаряче проходили бойові поєдинки різних вагових та вікових категорій: від 6-7 років до 19 і старші. Тому перемогу здобували ті козаки і козачата, які були краще підготовлені не тільки технічно, а й у витривалості та спритності і встигли до Чемпіонату загартувати свій бойовий характер і дух. Наші березнівські спортсмени показали високий рівень фахової підготовки, нездоланний дух та прагнення до перемоги. Результати наших березнівських юних гопаківців:

І місце

 • Трофимчук Михайло
 • Чубай Назарій
 • Добродій Олександр
 • Потапов Максим
 • Чепак Назар
 • Іванюк Максим
 • Тихончук Олег

ІІ місце

 • Ніколаєв Микола
 • Шулевська Ярослава
 • Власюк Дмитро
 • Гурин Сергій
 • Логощук Ілля

ІІІ місце

 • Толстий Артем

Висловлюємо подяку за надану спонсорську допомогу директору Березнівського ліцею-інтернату спортивного профілю Бортманському Миколі Ростиславовичу, директору Березнівського районного Будинку дітей та юнацької творчості Карповець Наталії Василівні, директору Березнівського лісотехнічного коледжу Національного університету водного господарства та природокористування Гончару Миколі Володимировичу, директору Надслучанського інституту Національного університету водного господарства та природокористування Гончару Володимиру Миколайовичу, приватним підприємцям Царуку Дмитру Володимировичу, Власюку Богдану Віталійовичу, Іванову Юрію Володимировичу, директору з продажу страхової групи «ТАС» Войцишину Олександру Петровичу, редакції газети «Надслучанський Вісник», політичній партії «Національний корпус» та всім небайдужим хто допомагав. Сподіваємося на подальшу співпрацю в роботі по пропаганді та популяризації здорового способу життя нашої молоді. Хай Господь благословить у всіх Ваших добрих починаннях.

Варто відмітити, що 50% коштів зібраних на змаганнях були передані для лікування Анастасії Миронець, 16-річній спортсменці спортивно-оздоровчого клубу «Патріот».

 

 

Олександр Зайченко