Приїзд волонтера з Канади

30 травня відбулася незабутня подія для нашого міста та Березнівського НВК «ЕГЛ-ЗОШ І-ІІ ступенів  - приїзд волонтера з Канади. Декілька навчальних днів  працював вчителем на уроках, де знайомив дітей з культурою  інших країн, відповідав на запитання, ознайомився з експонатами шкільного музею, у якому описані успіхи нашого закладу, зокрема міжнародна співпраця з Корпусом Миру, а також участь у міжнародній програмі FLEX.


Першого червня  ліцеїсти святкували день  останнього дзвоника. Діти радісно крокували вулицями нашого міста поряд із Хені. Волонтеру надали слово як почесному гостю нашого свята.  У  своїй промові волонтер дякував за можливість працювати з нашими учнями та можливість обміну досвідом із нашими педагогами.  Головним девізом проекту є надихати наших дітей на вивчення мови, але й в свою чергу наші учні  надихнули його.

Назва програми, яку обрав наш заклад - це SPORT and HEALTH («Спорт  та здоров’я»). Двохтижневий табір отримав дві назви - «Здорове тіло та здорове харчування».  Мета цього проекту:  популяризація здорового способу життя, формування культури здорового харчування. Учні працювали у групах, командах, створення візуальних матеріалів (плакати) та поширення їх у соціальних мережах. Найбільше для дітей запам’ятався день «Їжа та харчування. Funny faces», завданням якого було підготувати здоровий сніданок із фруктів та овочів.

Другий тиждень отримав  назву «Наші Олімпійські Ігри». Метою було: популяризація здорового способу життя, залучення дітей до занять фізичною культурою та спортом; активізація навичок роботи в групах; набуття навичок проектного менеджменту, підготовки подій на прикладі розробки шкільного заходу «Наші Олімпійські ігри». Результатом проекту був проведений шкільний  спортивно-розважальний захід «Наші Олімпійські Ігри». Учасники  заходу розробили правила ігор для змагань, взяли участь у змаганнях, підготували інформаційні матеріали (плакати), декорації та розважальну частину (пісня і танцювальний флеш-моб).

07 червня 2017 року учні Березнівського НВК «ЕГЛ-ЗОШ І-ІІ ступенів» відвідали заповідник «Поле Берестецької битви», біля якого майже чотириста років тому відбулася знаменита Берестецька битва.

Змістовну поїздку організували вчитель історії Прокопчук Ольга Орестівна та вчитель української мови Овдійчук Любов Богданівна. Зважаючи на те, що в ліцеї працює  англомовний табір, після екскурсії вчитель англійської мови Федорчук Аліса Олександрівна  та волонтер міжнародного проекту GoGlobal (GoCamp) Hany El Masry  (Хені) провели з учнями цікаві ігри та змагання. Перебуваючи на території такої історичної пам’ятки нашого краю, кухар ліцею Зейдюк А.С. почастував усіх присутніх українським козацьким кулішем.

Наступним кроком була офіційна зустріч голови   райдержадміністрації з волонтером,  керівником табору і директором ліцею. Спілкувались про різне: знайомились, порівнювали освітні системи у різних країнах, обговорювали важливість вивчення англійської мови,  розпитували про головне – мету  приїзду волонтера в Україну і,  саме у наше місто.

У Канаді волонтер відвідує українську православну церкву, має велику кількість друзів з України, адже 1,2 млн у Монтреалі – це українська діаспора. Випадково у фейсбуці знайшов посилання на GoCamp в Україні, дуже зацікавився, подав заяву, зробив певний платіжний внесок, оплатив квитки, пройшов співбесіди.

13 червня відбувся семінар-зустріч учителів іноземних мов загальноосвітніх навчальних закладів Березнівського району з волонтером, де вчителі представили свою роботу у англомовних таборах, а також ознайомили  учасників із системою викладання іноземних мов у районі. Методист районного методичного кабінету Шнайдер Т.А.  подякувала за активну участь ліцею у міжнародних програмах, радила іншим навчальним закладам брати участь у таких програмах, проектах. Вразила інформація  вчителів  Ільчук Марії Петрівни та Федорчук Аліси Олександрівни, які представили кафедру іноземних мов  Березнівського НВК «ЕГЛ-ЗОШ І-ІІ ступенів», проаналізували багаторічну роботу навчального закладу з волонтерами  Корпусу Миру (з США), досвід роботи в англомовних таборах,  участь у програмі  Gocamp.

ФОТОГАЛЕРЕЯ