Семінар-практикум учителів суспільних предметів у Богушівській ЗОШ

19.04.2017 року відбувся семінар-практикум учителів суспільних предметів з теми «Реалізація завдань патріотичного виховання школярів з історії та правознавства в сучасних умовах» на базі Богушівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

 


Перед учасниками «круглого столу» виступила методист районного методичного кабінету Люблінська В.О., яка розповіла про підвищення фахового рівня учасників семінару-практикуму з питань формування творчого потенціалу педагогів та учнів у процесі вивчення суспільних предметів, а також ознайомила з досвідом учителів щодо виховання національних почуттів, розвитку громадянської компетенції школярів шляхом залучення до різноманітних видів діяльності.

Учителі історії Богушівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ознайомили своїх колег із методичними знахідками та напрацюваннями щодо краєзнавчо- пошукової роботи з обдарованими та здібними учнями в умовах сучасного загальноосвітнього закладу, показали слайд-презентацію «Історичні сторинки школи». З метою виховання патріотизму школярів та любові до ближнього вчитель-методист Хильчук О.М. провів майстер-клас з теми «Історико-краєзнавчі дослідження в гуртковій роботі». Мельник Ю.Е. ознайомила присутніх з «родзинками» свого досвіду та новинками методичної літератури з теми семінару. Педагоги-краєзнавці Богушівської ЗОШ І-ІІІ ступенів разом із своїми вихованцями провели віртуальний похід по історичних місцях нашого краю. Особливу увагу звернули на експедицію «Бобер», екскурсію на руїни Губківського замку, до дубів-старожилів краю, дослідження польських фортифікацій 1920-1930-х років та гирла річки Бобер.

Учителі району мали можливість зустрітись з ученицею 11 класу Богушівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, членом Рівненської Малої академії наук Василець Олесею, яка презентувала свою науково-дослідницьку роботу. Також були представлені роботи учнів, призерів районного етапу конкурсу-захисту наукових робіт цього навчального закладу.

Учасники семінару ознайомились з методичними доробками переможців конкурсу-ярмарку педагогічної творчості у номінації «Історія» та «Правознавство». Досвідом з методики, яка вчить самостійно знаходити наукову інформацію та використовувати її в роботі поділилась учитель історії та правознавства Орлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ясковець С.М.

Керівник методичного об’єднання Балашівського освітнього округу, учитель суспільних предметів Балашівського НВК «Колегіум-ЗОШ І-ІІ ступенів» Журавель В.І. надала практичну консультацію «Допомога обдарованій дитині реалізуватись як гармонійно розвиненої, з активною життєвою позицією особистістю».

Методист районного методичного кабінету Люблінська В.О. від імені учителів району подякувала адміністрації, педагогам Богушівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, всім учасникам за змістовний та цікавий семінар та дала слушні поради щодо формування національно свідомих, духовно-моральних ціннісних пріоритетів учнів, здатних бути конкурентоспроможними особистостями, а також накреслила шлях їх реалізації у навчально-виховному процесі сьогодення.