Районний семінар-практикум для учителів іноземної мови

Прекрасної весняної днини 28 березня 2017 року на краю села Велике Поле у затишній школі відбувся районний семінар-практикум для учителів іноземної мови з теми «Активізація пізнавальної діяльності учнів на сучасному компетентнісно зорієнтованому уроці іноземної мови».

Привітно зустріли представників із усіх загальноосвітніх навчальних закладів району педагогічний та учнівський колективи Великопільської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.


Директор (Плахотнюк С.В.) та заступник (Сульжик О.В.) запропонували гостям віртуальний екскурс у навчальні лабораторії педагогів, представили напрацювання та результати роботи кожного педагогічного працівника, а також презентували професійну діяльність кафедри учителів іноземної мови (Сосновчик С.А. та Холод В.С.).

Низку інноваційних форм та методів роботи присутні перейняли під час відвідування уроків німецької та англійської мов у колег закладу та проаналізували заняття відповідно критеріїв.

Учасники заходу взяли активну участь у різних формах роботи під час теоретичного та практичного аспектів. Бо, на разі перед учителями іноземної мови постали нові вимоги щодо проведення уроків іноземної мови, організаційні питання, що стосуються державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного оцінювання та вибір підручників для учнів 9 класів.

Тому, були опрацьовані усі організаційні та тематичні питання, які підготували учителі, а саме: Використання сучасних інтерактивних технологій у навчанні іноземних мов (Мазепа Л. М., учитель іноземної мови Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник районного семінару-практикуму, Сидорчук Н.М., учитель іноземної мови Голубнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів); Сучасний урок іноземної мови (Шнайдер Т. А., методист районного методичного кабінету; Федорчук А.О., Радіо Н.В., учителі іноземної мови Березнівського НВК «ЕГЛ-ЗОШ І-ІІ ступенів»); Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках іноземної мови (Лазарець О.С.,Протасевич Л.К., учителі іноземної мови Березнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, Радисюк Т.М., учитель Курганської ЗОШ І-ІІ ступенів, Журавель Н.А., учитель іноземної мови Білківської ЗОШ І-ІІ ступенів).

 

Плідно, на високому професійному рівні був проведений майстер-клас учителя німецької мови Сосновчик С.А. (Розробка фрагменту уроку з використанням сучасних форм та технологій для активізації роботи учнів на уроці).

Результативним було завершення семінару та підведення підсумків за круглим столом під час методичного постскриптуму «Професійна компетентність учителя – запорука успішного учня» та «Кваліфікаційна рамка показників фахової майстерності вчителів іноземних мов».

 

Рекомендації, що були обговоренні під час семінару-практикуму будуть систематизовані для подальшого використання у навчально-виховному процесі на уроках іноземної мови з проаналізованої теми.