Інтегрований семінар-практикум молодих учителів у Моквинському НВК

17 березня 2017 року на базі  Моквинського НВК «Гімназія - ЗОШ І ступеня» відбувся інтегрований семінар-практикум молодих учителів, членів Клубу «Діалог» та районної школи становлення конкурентоспроможного учителя історії та правознавства з теми: «Розвиток творчої ініціативи та педагогічної майстерності молодих учителів в удосконаленні інтерактивних методів навчання».

Учасники семінару обговорили теоретичні та практичні аспекти ефективного впровадження сучасних методів навчання, організації методичної роботи в освітніх округах, ознайомились з досвідом педагогів Моквинського НВК «Гімназія - ЗОШ І ступеня» щодо формування педагогічної майстерності, творчої ініціативи, предметних компетентностей школярів та їх наставників.


Методист районного методичного кабінету Люблінська В.О. розповіла присутнім про інноваційні підходи до науково-методичної роботи в освітньому окрузі як однією з умов підвищення професійної майстерності педагога, підкреслила значення участі молодих педагогів у методичній роботі навчального закладу; виховання культурної, толерантної, естетично багатої та морально-духовної особистості. А також порадила звернутись до педагогічного спадку відомих педагогів: В.О.Сухомлинського та А.М.Макаренка, які відзначали: «Педагогічна майстерність - це високе мистецтво навчання і виховання, що постійно удосконалюється, доступне кожному педагогу, в основі якого лежать професійні знання, уміння і здібності. Ми маємо справу з найскладнішим, неоціненним, найдорожчим, що є в житті, - з дитиною. Від нас, від нашого вміння, майстерності, мистецтва, мудрості залежить її життя, розум, характер, її місце у житті, її щастя».

У своєму виступі керівник школи молодого учителя Моквинського НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня» Булавін Л.М. підкреслила значення педагогічної компетентності кожного педагога у процесі творчої професійної діяльності, що є інтегрованим показником особистісно-діяльної сутності вчителя, формування потреби саморозвитку, активної позиції щодо духовно-морального самовираження наставника і вихованця.

Учасники семінару прийняли активну участь в обговоренні порушених питань, прослухали виступи колеги Комара В.О., який поділився досвідом роботи щодо формування в учнів світоглядних орієнтацій і предметних компетентностей шляхом використання інтерактивних технологій; відвідали уроки математики (вчитель Бецько М.В.), основ здоров’я (вчитель Окерешко С.І.), інформатики (вчитель Мамчур О.О.) переглянули слайд-презентацію «Творча ініціатива та педагогічна майстерність молодих учителів».

Педагоги району мали можливість відвідати «майстер-класи» досвідчених фахівців, здійснити пізнавальний візит у творчі майстерні учителів: Бережної А.М., Люшин М.А., Тарасюка Л.Ф., взяли участь у тренінгу «Креативність педагога - креативність учня», який провела практичний психолог Чернюшок Г.Ф. »Створення іміджу сучасного учителя».

Керівник школи становлення конкурентоспроможного учителя історії та правознавства Мамчур О.М. у своєму виступі звернув увагу молодих колег на розвиток їх творчості шляхом участі у професійних конкурсах та презентував свій блог з методичними матеріалами учасника конкурсу «Учитель року» у номінації «Правознавство».

Підсумовуючи роботу семінару керівник клубу «Діалог» Люблінська В.О. окреслила завдання , перспективи, роль учителя з питання розвитку творчих можливостей учнів та формування предметних компетентностей у процесі вивчення навчальних предметів.

Учасники семінару отримали практичні рекомендації і подякували адміністрації, педагогам Моквинського НВК «Гімназія - ЗОШ І ступеня» за змістовний та цікавий семінар.