Полікультурна компетентність як складова творчого розвитку фахівця

Кожна історична доба формує певні світоглядні орієнтири та уявлення про природу і світ, місце, роль і сутність людини в ньому, її ставлення до самої себе та навколишніх. Починаючи з епохи Відродження, коли людину було проголошено цінністю, освіту розглядають як спосіб сприйняття нею культурних норм та включення їх у дальший її розвиток.

10.02.2017 року на базі комунального закладу «Районний Будинок дитячої та юнацької творчості» Березнівської районної ради відбулося друге засідання районного методичного об’єднання керівників шкільних методичних об’єднань учителів початкових класів та вихователів групи продовженого дня з теми «ПОЛІКУЛЬТУРНА КОМПЕТЕНТНІСТЬ ЯК СКЛАДОВА ТВОРЧОГО РОЗВИТКУ ФАХІВЦЯ».


Учасники засідання розкривали суть основних понять та категорій морального виховання, поділилися власним практичним досвідом цілеспрямованого свідомого процесу формування гармонійної особистості, що включає формування гуманності, працелюбства, чесності, правдивості, дисциплінованості, почуття відповідальності, власної гідності, виховання патріотизму, любові до Батьківщини.

Свій практичний досвід членам районного методичного об’єднання керівників шкільних методичних об’єднань учителів початкових класів та вихователів групи продовженого дня продемонстрували:

  1. Семенюк Алла Павлівна, старший учитель початкових класів Березнівського НВК «ЕГЛ-ЗОШ І-ІІ ступенів»;
  2. Трофимчук Алла Степанівна, вихователь групи продовженого дня  першої кваліфікаційної категорії Зірненської ЗОШ І-ІІІ ступенів;
  3. Довгалюк Людмила Володимирівна, старший учитель початкових класів Зірненської ЗОШ І-ІІІ ступенів;
  4. Лемех Олена Мефодіївна, старший учитель початкових класів Друхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів;
  5. Самойлюк Таїсія Василівна, учитель початкових класів вищої кваліфікаційної категорії Полянської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Мало місце також обговорення питання «Реалізація компетентнісного підходу в науково-педагогічному проекті «Інтелект України», яке висвітлили Червюк Тетяна Адамівна, учитель початкових класів Малинської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Онищук Альона Анатліївна, учитель початкових класів Полянської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Завершальним елементом засідання стали слова наступного змісту: «Цінність — це не те, що можна витратити на щось, що має перехідне, вузьке значення, а те, заради чого проживається життя, те, чого люди хочуть заради нього самого, а не чогось іншого. Є тільки одна можливість, здатна відвести від людства втрату ціннісного буття: його спрямованість до морально-духовного вдосконалення».

Методист КНМУ «Березнівський районний методичний кабінет»

 

М. Рубінс